Noul secretar general al FRGO

Mihaela
Rang: 5k

Noul secretar general al FRGO

Postby Mihaela » Tue Jan 27, 2015 4:49 pm

Topicul contine postari mutate din sectiunea Concursuri fantoma transmise la EGD

marius wrote:P.S. Fiindca m-ai intrebat (ironic, dar te iert) si fiindca exista o infima posibilitate ca tu intr-adevar sa nu stii inca, te informez: noul secretar general al FRGo este George Bordea. Si, din martie, vom avea si un nou presedinte, probabil Sorin Sora.

ha ha Asta e o informatie sigura?
Last edited by Admin on Thu Jan 29, 2015 1:36 pm, edited 1 time in total.

sameasyou
Rang:

Re: Noul secretar general al FRGO

Postby sameasyou » Tue Jan 27, 2015 5:09 pm

De acord cu Mihaela. Hahaha.

Marius, sper ca esti complet neserios cand spui ca George Bordea e noul secretar. Macar de data asta.

sameasyou
Rang:

Postby sameasyou » Tue Jan 27, 2015 8:41 pm

Deci Bordea va conduce, de fapt, FRGo ceva ani de acum inainte. Genial.

Mirel
Rang: 6 dan

Postby Mirel » Tue Jan 27, 2015 8:52 pm

Ar putea fi exact lucrul de care are nevoie FRGo acum. Cu siguranta vom asista la multe schimbari.

sameasyou
Rang:

Postby sameasyou » Tue Jan 27, 2015 9:50 pm

Da, si eu sunt convins ca vom asista la multe schimbari. Sunt foarte curios ce ii va face, de exemplu, federatia condusa de Bordea, conducatorului clubului (cluburilor?) din Drobeta, tot Bordea, pentru raportarea la EGD de concursuri inexistente. Se va consulta cu omul politic Bordea, probabil, si va ajunge la o solutie care sa ii satisfaca pe toti 3, banuiesc.

marius

Postby marius » Wed Jan 28, 2015 2:35 pm

Aceasta postare a fost retrasa de pe forum la solicitarea autorului.

Mirel
Rang: 6 dan

Postby Mirel » Wed Jan 28, 2015 7:33 pm

Vad ca George n-a gustat gluma mea... nu secretarul general conduce FRGo. Daca pe Marius nu-l credeti, nea' Suran poate sa confirme :)

FRGo este condusa de adunarea generala, biroul federal si biroul executiv, in aceasta ordine. Secretarul general executa, pune in aplicare deciziile AG si BF, sau urmareste buna desfasurare a activitatii, nu are rol decizional decat atunci cand este imputernicit de catre BF sau atunci cand este consultat in cadrul biroului executiv.

Sper ca urmatorul birou federal sa invete din greselile celui actual si sa se constituie intr-o structura mai mica, mai flexibila si mai responsabila.

Sper, de asemenea, ca cele 10-12 cluburi active sa colaboreze cu adevarat, nu ca pana acum.

Daca si toti cei care stau pe margine si dau note au invatat ceva din experienta ultimilor ani si vor intra in hora, vom atinge Nirvana :)

kostel

Postby kostel » Wed Jan 28, 2015 11:13 pm

Nirvana e mai greu de atins, dar ar fi acceptat si ceva mai pamintean.
Iar cit despre hora, au mai intrat unii, cu un ProGo, un Newsletter, si multe altele, dar au cam jucat singuri pe margine.

Se incheie un capitol, gata e istorie. Dar eu imi repet obsesia, fara un buletin informativ, care sa contina si detalii care sa elimine speculatiile
(acum acel raport financiar similar cu cel oferit de asociatia britanica, raport pe care l-am solicitat in atitea rinduri fara succes, e mult prea putin), si sa ii convinga pe chibiti ca este bunavointa, acestia vor continua sa stea pe margine, sau chiar si mai rau. (intotdeauna e loc de mai rau)

kostel

Postby kostel » Wed Jan 28, 2015 11:32 pm

Si pentru ca uneori apar interpretari gresite. Ma refer la remarca, "unii suparati pe retragerea clasamentelor", precizez ca nu fac parte din acei unii. Stergerea lor este normala, si tot normal ar fi ca BF, AG sau mai stiu eu cine sa voteze regulament, actiune disciplinara sau mai stiu eu ce, ca impricinatii sa prezinte dovezi, poze filme de la viitoarele concursuri. Supararea mea vine de la faptul ca nu am fost in stare sa facem asta singuri, si din timp, de acum citi ani s-o fi intimplat prima data, sau de cind s-a sesizat, si mai ales vine de la solutia gasita.

De asemeni nici Mac Mahon nu agreez, dar in domeniul respectiv nu am experienta deci nu ma bag.

sameasyou
Rang:

Postby sameasyou » Thu Jan 29, 2015 11:27 am

Da, sunt de acord cu tine Mirel cu privire la faptul ca, cel putin eu, vorbim pe lista sau forum mai nou fara sa ne implicam. Totusi ma intreb ce motivatie poate sa stea in spatele deciziei lui George Bordea sa isi doreasca pozitia de secretar al FRGo. Google spune ca In 2004 e ales consilier local, in 2006 si 2007 e director al Directiei Judetene pentru Tineret Mehedinti. Ce poate sa il faca pe un om care are clar ambitii mult mai mari sa plece din Drobeta in Bucuresti ca sa fie secretar al FRGo? Am vazut cate concursuri inexistente au fost raportate la EGD de catre clubul condus de el. Ma intreb de ce l-ar vrea FRGo ca angajat pe un astfel de om care, si aici e posibil sa fie barfa ce am auzit deci imi cer scuze in caz ca nu e adevarat, are antecedente in a nu respecta regulile si obligatiile pe care si le-a asumat pentru profitul propriu? Si ma mai intreb de ce ar vrea comunitatea jucatorilor de Go sa fie reprezentata de un astfel de om, in orice masura. Chiar daca e doar un instrument orb si fara puteri in mainile Adunarii Generale si celelalte organisme care conduc FRGo.

Return to “Activitatea FRGo”